Nerudová chce větší podporu pro lidi s jiným pohlavím. „Řešme důležitější věci,“ vzkazují voliči

Přidat na Seznam.cz

Kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová, se snažila být v rozhovoru pro youtubový kanál Standashow velmi korektní a prohlásila: „„Většinová společnost se shodne na tom, že existují dvě pohlaví, ale myslím si, že bychom měli respektovat, že jsou v naší společnosti minority, které mají jiné pohlaví, a měli bychom to akceptovat,“ řekla na úvod Nerudová. Vzápětí začaly přicházet negativní komentáře a někteří příznivci se od Nerudové odvrací.

Nerudová je liberální

„Rovné příležitosti pro ty ženy, které chtějí dříve do práce, mělo by být více částečných úvazků,“ prohlašuje v celkem sympaticky v úvodu rozhovoru Danuše Nerudová. Ráda by viděla i více žen v politice, „přispělo by to k uklidnění situace“. Postupně otázky moderátora Stanislava Hrušky začínají přitvrzovat a naráží například na téma možnosti adopce dětí homosexuály. „Rodičovskou lásku nemůže žádná teta nahradit,“ vyjadřuje Nerudová svůj liberální postoj.

Pravdou je, že koncept tradiční rodiny je téměř mrtvý, v době kdy je více jak polovina párů rozvedená a podstatná část dětí se rodí mimo manželství. Kandidátka na prezidentku o naši společnosti mluví jako o tolerantní, zřejmě ale ne na natolik, aby padla na úrodnou půdou její pozitivní propagace a podpora lidí z komunity transgender nebo nebinárních. (Pohlaví ani mužské ani ženské. Pozn. redakce).

Nevím, kolik těch pohlaví je

„Nevím, kolik těch pohlaví je, to není důležité, důležité je, aby je společnost akceptovala a nenálepkovala,“ prohlásila dále v rozhovoru Nerudová. Moderátor se ptal na to, že změna pohlaví vyžaduje vlastně kastraci. „Vnímám, že je to pro mladou generaci téma, otázku pravidelně dostávám, musím si ji ještě nastudovat…. myslím, že tam i většinová populace tápe.“ S tím, že se obklopila mladým týmem poradců a chce s nimi tato „moderní“ témata otvírat.

Lidé se „jinými“ pohlavími nechtějí zaobírat, jsou důležitější problémy

Nutno dodat, že zájem Nerudové o téma se s příliš pozitivní odezvou nesetkalo. Lidem, kteří rozhovor komentovali vadí, že v době, kdy se řeší válka, energie, inflace, tak je téma „jiných“ pohlaví absurdní a nedůležité. Posluchačům vadí nedostatek autenticity, kdy kandidátka říká „společensky přijatelné odpovědi“, vycizelované jejím týmem. Ne nadarmo se ji někdy říká „marketingový produkt“. A podle komentářů, například „OK, tak měl jsem to 70 na 30 pro generála. Dneska je to 100 pro generála…“ může být tento rozhovor důvodem, proč se část nerozhodnutých voličů obrátí k jinému kandidátovi.

Zdroj: Redakce, Youtube