Němka se vzdala thajské policii: údajně se podílela na vraždě a rozčtvrcení německého podnikatele

Přidat na Seznam.cz

Němka, na kterou thajská policie vydala zatykač kvůli podezření z účasti na vraždě 62letého německého podnikatele Hanse Petera Macka v thajské Pattayi, se vzdala thajské policii. Žena jménem Petra Christl Grundgreifová se 11. července 2023, v doprovodu právníka vzdala thajské policii na policejní stanici v Nongprue. Byl na ni vydán zatykač kvůli údajné účasti na vraždě a rozčtvrcení německého podnikatele Hanse Petera Macka, píše zpravodaj The Pattaya News.

Thajská policie našla v jednom domě tělo německého podnikatele. Muž, pohřešovaný téměř celý týden, byl rozřezán a části těla naskládané do mrazáku. Z účtu podnikatele také zmizela velká suma peněz, uvedl deník iDnes.cz.

Petra odmítla hovořit s médii a v případu bezprostředně nezveřejnila své prohlášení.

Thajská policie ji vyslechla již o víkendu, ale v té době neměla dostatek důkazů k jejímu zadržení.

Další dva hlavní podezřelí s platným zatykačem jsou Němec Oraf Thorsten Brinkmann a 27letý Pákistánec Zahrouk Kareem Uddin. V průběhu vyšetřování mohou být vznesena další obvinění, včetně obvinění dalších osob, poznamenal plukovník Santi. Všichni tři podezřelí jsou obviněni z úmyslného zabití jiných osob a společného ukrývání těla, uvedl plukovník Santi. Žena se dobrovolně vzdala, je vyslýchána a zadržována, dodal Santi. Plukovník Vyzval ostatní podezřelé, aby se také vzdali.

Na případ dohlíží také několik vysoce postavených příslušníků thajské královské policie.

Plukovník Santi thajským médiím rovněž sdělil, že policie zabavila červený motocykl Yamaha Nmax, na němž se zkoumají otisky prstů. Podle plukovníka Santiho je podezřelé, že motocykl používal podle jeho názoru vůdce vraždy Oraf. Motocykl byl nalezen opuštěný vedle pivního baru v Nongprue a Oraf se pravděpodobně pokouší před úřady uprchnout, uvedl Santi.

Zdroj: The Pattaya News, iDnes.cz