Němečtí novináři se ocitli uprostřed dělostřelecké palby v centru Bachmutu. Paniku se podařilo zaznamenat na kameru

Přidat na Seznam.cz

Němečtí novináři se ocitli pod dělostřeleckou palbou v centru Bachmutu, jak je vidět z pořízeného videa.

Němečtí novináři natáčející reportáž na území Bachmutu se dostali pod těžkou dělostřeleckou palbu. Na zveřejněných videozáznamech, které natočil kameraman německých novinářů, je vidět, že po prvním úderu začala mezi novináři panika. Ti se okamžitě snažili ukrýt, aby se před palbou zachránili. Je však pozoruhodné, že po zveřejnění tohoto videa unikly souřadnice protiatomového krytu, které mohou ruské armádě poskytnout určité informace o aktuální situaci ve městě.

Je známo, že nikdo z německých novinářů nebyl v důsledku ostřelování zraněn, nicméně zároveň stále není vyjasněno, co přesně se stalo v danou chvíli cílem úderů.


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nazval toto východní město „pevností“. Ruské síly se posledních šest měsíců snažily Bachmut dobýt. Nyní svůj nápor zintenzivnily – Ukrajina se domnívá, že jej chtějí před výročím invaze strhnout, jak uvádí web NBC News.

V některých oblastech probíhají pouliční boje, ale ukrajinské síly město stále drží – navzdory teplotám pod nulou a ubývající munici.

„Máme nedostatek munice všeho druhu, zejména dělostřeleckých nábojů,“ říká kapitán Mychajlo z 93. mechanizované brigády. „Potřebujeme také šifrovaná komunikační zařízení od našich západních spojenců a nějaké obrněné transportéry pro přesun vojáků. Ale i tak to zvládáme. Jednou z hlavních lekcí této války je, jak bojovat s omezenými zdroji.“

Bitva o Bachmut je válkou ve válce. Zde se odehrávají jedny z nejzuřivějších bojů invaze. A nyní kremelské síly získávají půdu pod nohama, metr po metru, tělo po těle. Objevují se zprávy o polích plných ruských mrtvol.

Moskva nyní fakticky kontroluje obě hlavní silnice do města, takže zbývá už jen jediná zadní cesta – zásobovací linie.

„Snaží se město dobýt už od července,“ říká Iryna, tiskový důstojník 93. brigády. „Kousek po kousku teď vítězí. Mají více zdrojů, takže pokud budou hrát dlouhou hru, zvítězí. Nedokážu říct, jak dlouho to bude trvat.

Zdroj: redakce, Telegram, NBC News