Německý prezident Olaf Scholz varoval, že chce Putin pohltit nejen Ukrajinu, ale i další zemi

Přidat na Seznam.cz

Vladimir Putin se nezabývá pouze dobytím Ukrajiny a myslí i na další území sousedící s Ruskem, varuje německý kancléř Olaf Scholz, kterého cituje deník Deutsche Welle. Politik poukázal na zemi, která by podle něj mohla být dalším cílem ruského diktátora.

Putin se nezastaví u Ukrajiny – tato slova jsme opakovaně slyšeli po vypuknutí války za naší východní hranicí. Válka na Ukrajině ukázala, že Rusko je globální hrozbou a že konflikt se týká i třetích zemí. Nyní Olaf Scholz v rozhovoru pro deník Deutsche Welle varoval před ambicemi Vladimira Putina. Diktátorovi nejde jen o dobytí Ukrajiny a myslí i na další území sousedící s Ruskem, varoval německý kancléř. Politik poukázal na zemi, která by podle něj mohla být dalším cílem ruského diktátora. „Je zřejmé, že ruský prezident chce pohltit některé sousední území: má takový plán pro Ukrajinu a je zcela zřejmé, že i pro Bělorusko,“ řekl německý kancléř, jak píše deník Gazeta.

„Proto je tak důležité, abychom vedli zvláštní rozhovory o bezpečnostních zárukách a jasně deklarovali, že budeme Ukrajinu podporovat tak dlouho, jak bude třeba, a nebudeme souhlasit s žádnými vnucenými mírovými podmínkami. Rusko má stáhnout svá vojska,“ dodal německý politik.

O tom, že se Putin na Ukrajině nezastaví, hovořil nedávno také bývalý americký viceprezident a také kandidát na prezidenta Mike Pence během setkání s voliči v Iowě, píše deník TheHill. Jeho předpověď byla mnohem znepokojivější než Scholzova slova. „Pokud Putin na Ukrajině zvítězí, nezastaví se a může vstoupit na území NATO,“ řekl Pence ve středu večer. „Toto není naše válka, ale svoboda je náš boj. Naším cílem by mělo být pomoci Ukrajině zvítězit.“ dodal republikán.

Zdroj: Gazeta, TheHill