Německo volá po členství Ukrajiny v Evropské unii. Německá ministryně uvedla, že nezbytné reformy pro vstup již Ukrajina provedla

Přidat na Seznam.cz

Německá vláda uvedla, že Ukrajina splnila požadavky na reformy nezbytné pro zahájení jednání o vstupu do Evropské unie. Podle listu Euro Integration to v rozhovoru uvedla Anna Luhrmannová, ministryně pro Evropu v německé vládě.

Úřednice vyzvala všechny členské státy EU, aby se co nejdříve dohodly na návrhu vyjednávacího rámce. „Podle německé vlády Ukrajina splnila všechny požadavky, aby mohla v červnu zahájit jednání o vstupu do EU,“ uvedla.

Den předtím vyšlo najevo, že Maďarsko na schůzce velvyslanců EU zablokovalo schválení návrhu vyjednávacího rámce o vstupu Ukrajiny do Evropské unie kvůli otázce práv menšin.

EU stále usiluje o oficiální zahájení přístupových rozhovorů s Ukrajinou a Moldavskem do konce června, k tomu je však zapotřebí jednomyslnost všech států EU, včetně souhlasu Maďarska, píše portál Yahoo.

Červen je klíčový měsíc, protože v červenci začíná půlroční předsednictví Maďarska v Radě EU a Maďarsko by potenciálně mohlo využít svého předsednictví ke zpomalení rozhodování o Ukrajině.

Mimochodem, mezivládní konference EU-Ukrajina, která je považována za zahájení přístupových rozhovorů, se téměř jistě nebude konat 25. června, jak bylo dříve oznámeno v médiích.

Zdroj: Yahoo a Euro Integration