Německá fregata v Rudém moři málem sestřelila americký dron

Přidat na Seznam.cz

Německá média informovala o tom, že jejich námořní fregata vyslaná do Rudého moře na ochranu obchodních lodí málem sestřelila americký dron, píše deník Barron’s a server DW.

Pondělní incident s dronem potvrdilo německé ministerstvo obrany. Do kolize byl zapojen nejmenovaný spojenecký stát. Ministr obrany Boris Pistorius řekl, že fregata Hesensko, která byla do regionu vyslána o víkendu, zahájila palbu po neúspěšných pokusech o identifikaci neznámého dronu. Pistorius dodal, že cíl „nebyl zasažen“. Až později vyšlo najevo, že šlo o průzkumný dron.

Fregata Hesensko byla vyslána jako součást mise EU, aby pomohla zabezpečit mezinárodní lodní dopravu před útoky Íránem podporovaných jemenských povstalců Húsíů, píše server DW. Šlo o americký dron Reaper a byl v oblasti součástí americké protiteroristické mise, která nesouvisela s misí v Rudém moři.

Vojenští představitelé na základě tohoto incidentu s přátelskou palbou věří, že koordinace mezi spojenci zapojených do různých misí v jemenském regionu musí být zlepšena.

Fregatu Hesensko tvoří 240 německých vojáků a námořníků. Ve středu se jí podařilo během 15 minut sestřelit dva z dronů jemenských povstalců Húsíů.

Zdroj: Barron’s, DW