„Největší škůdci naší země, ČNB a Fialova vláda,“ tvrdí Andrej Babiš (ANO)

Přidat na Seznam.cz

Bývalý premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš se na svém Twitteru opět pustil do vlády Petra Fialy. Tentokrát do své stručné, ale ostré kritiky, zahrnul i Českou národní banku (ČNB).

Babiš reagoval na příspěvek profilu Moderní měna, který se zabývá ekonomickými daty a politikou. Ten sdílel úryvek z vysílání ČT24, kterého se zúčastnil člen bankovní rady ČNB Jan Frait.

Lidé mají dost peněz

Česká národní banka se rozhodla, že s úrokovými sazbami nebude nic dělat a zůstanou na původní úrovni 8 %. ,,Potřebujeme zpřísnit měnovou politiku z toho důvodu, že mzdy rostou poměrně rychle, v ekonomice je stále dostatek zdrojů na utrácení a pokud by ta situace pokračovala, tak by inflace mohla být setrvalejší a urputnější, než se domníváme,“ navrhl Frait.

Ekonomický zpravodaj Moderní měna uvedl, že Fraitův plán pro boj proti inflaci spočívá v tom, že zarazí růst mezd a sníží domácnostem a podnikům úspory. ,,Strategie spálené země,“ okomentoval ekonomický zpravodaj rozhovor a Andrej Babiš (ANO) s ním souhlasil – příspěvek sdílel na svém Twitteru a přidal i vlastní slova kritiky.

,,Největší škůdci naší země, ČNB a Fialova vláda,“ napsal neúspěšný prezidentský kandidát a naznačil tak, že kroky, které Frait navrhuje, budou mít negativní dopad na občany České republiky.

Zdroje: Andrej Babiš, Moderní měna, redakce