Nejkrutější ruský vrah přezdívaný vlkodlak chce do války po boku Wagnerovců

Přidat na Seznam.cz

Má na svědomí 83 životů. Psychiatrický posudek ho vyznačuje jako příčetného vraždícího maniaka. Ruská státní televize přinesla rozhovor s Michailem Popkovem, který vidí možnost jít do války, jako jeho vstupenku na svobodu.

Michail Popkov je považován za nejkrutějšího ruského vraha. Bývalý policista v Angarsku, který je přezdíván Vlkodlak nebo Angarský maniak, je zodpovědný za vraždu 83 žen. Anonymní policejní zdroje se domnívají, že obětí mohlo být více než 200, informuje deník Daily Mail. V současné době je v ruském vězení, kde si odpykává dva doživotní tresty.

Navzdory zločinům, kterých se dopustil Michail Popkov, povolily ruské úřady státní televizi, aby s ním ve vězení udělala rozhovor. Schůzka se uskutečnila proto, že Michail Popkov údajně požádal o připojení k bojovníkům Wagnerovi skupiny s tím, že má zkušenosti s radioelektronikou v sovětské armádě.

Rozhovor poté televize umístila také na svůj YouTube účet.

Když se sériového vraha zeptali, jaký je jeho největší sen, Popkov odpověděl, že chce vstoupit do armády. „Nebudu váhat se zapojením do války,“ řekl. „I když jsem ve vězení 10 let, není pro mě těžké se rychle naučit potřebné dovednosti,“ dodal Popkov. 

V rozhovoru také řekl, že nejhorší pro něj byly zimní podmínky války. Podle jeho vlastních slov jsou pro něj nejhorší venkovní mrazy.

Michail Popkov, kterému bylo nedávno 58 let, začal zabíjet poté, co údajně podváděl svou manželku. Tehdy také začal útočit na ženy, které šly samy po ulicích Irkutska nebo Vladivostoku. Jeho oběti byly ve věku od 18 do 50 let. Přepadené ženy nejdříve znásilnil a pak je usmrtil. Mezi jeho vražedné zbraně patřily sekery, nože, kladiva, a dokonce i lopaty. 

Měl ženu a dítě. V letech 1992 – 2010 spáchal přes 80 vražd. Tvrdil, že ženy a dívky chtěl „očistit od prostituce“. 

Své oběti lákal do svého policejního auta, pak je znásilnil a zabil. Ženská těla vyhazoval do lesů, na okraje silnic nebo na hřbitovy. Popkova se nedařilo policii dlouho chytit. Zatčen byl až v roce 2012. V roce 2015 byl odsouzen na doživotí. Když se v roce 2017 doznal k dalším vraždám, byl v roce 2018 odsouzen k dalšímu doživotnímu trestu.

Zdroj: DailyMail, Youtube