Nejbohatší britská rodina byla odsouzena za obchodování s lidmi

Přidat na Seznam.cz

Čtyři členové nejbohatší britské rodiny byli odsouzeni k trestu odnětí svobody za vykořisťování zaměstnanců přivezených z Indie, aby pracovali v jejich ženevské vile.

Prakash a Kamal Hinduja, stejně jako jejich syn Ajay a jeho manželka Namrata, byli švýcarským soudem shledáni vinnými z vykořisťování a nelegálního zaměstnávání a byly jim uděleny tresty v rozmezí od čtyř do čtyř a půl roku. Všichni čtyři se svým právníkem hodlají bojovat za svou nevinu až do samého konce soudu..

Tři pracovníci, kteří byli přivezeni z jejich rodné Indie, tvrdili, že jim rodina zaplatila pouhých 7 liber (200 Kč) za 18hodinovou práci a zabavila jim pasy. Také tvrdili, že rodina, jejíž majetek se odhaduje na přibližně 37 miliard liber (zhruba 1 bilion korun), jim jen zřídka dovolila opustit dům. Během procesu žalobci tvrdili, že rodina utrácela více za svého psa, než za své služebnictvo, píše deník The Economic Times.

Obhajoba argumentovala tím, že zaměstnanci dostali dostatek výhod, nebyli drženi v izolaci a mohli vilu kdykoliv opustit.

Není to poprvé, co se Ženeva, centrum mezinárodních organizací i bohatých lidí z celého světa, stala středem pozornosti kvůli údajnému špatnému zacházení se služebnictvem. V loňském roce čtyři pracovníci z Filipín žalovali jednu z ženevských diplomatických misí při OSN a tvrdili, že již léta nedostávali výplatu, píše BBC

Rodina Hinduja vlastní Hinduja Group, nadnárodní skupinu se zájmy v oblasti ropy, plynu a bankovnictví. Vlastní také hotel Raffles v Londýně.

Zdroj: BBC, The Economic Times, Hinduja Group, Raffles London