Nehoda u Vyškova – děti neseděly v autosedačkách a obě zemřely

Přidat na Seznam.cz

Tragická dopravní nehoda, která se stala v pátek večer na silnici mezi Rousínovem a Vyškovem, si vyžádala životy dvou dětí, které neseděly v autosedačkách.

Mluvčí jihomoravských policistů Petr Vala zveřejnil detaily nehody na webových stránkách a uvedl, že policie stále hledá svědky události. Řidič vozidla, který měl pozitivní dechovou zkoušku na alkohol, čelí až deseti letům vězení.

Podle prvotních informací řidič automobilu Mazda jel směrem od Rousínova na Vyškov a předjížděl jiné vozidlo, píše web Echo24. Po dokončení manévru z neznámých příčin dostal smyk, vyjel mimo komunikaci a skončil v poli. Ve voze cestovaly čtyři osoby, z toho dvě malé děti, které bohužel na místě zemřely. V době nehody děti neseděly v dětských autosedačkách.

Tragická nehoda, která se stala v pátek večer na silnici mezi Rousínovem a Vyškovem, si vyžádala životy dvou malých dětí, které neseděly v autosedačkách. Ve voze cestovaly čtyři osoby, z toho dvě děti, které na místě bohužel zemřely. Řidič vozu měl pozitivní dechovou zkoušku na alkohol, zatímco test na drogy byl negativní. Policisté mu nařídili krevní odběry, informuje JV press.

Řidiči hrozí 10 let ve vězení

Případ je vyšetřován pro podezření ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a usmrcení z nedbalosti, za což může řidiči hrozit až desetiletý pobyt ve vězení.

Policie žádá svědky nehody, aby se přihlásili na tísňové lince 158. „Zároveň žádáme, aby se nám ozval i řidič, kterého havarovaný vůz krátce před nehodou předjížděl. Při vyšetřování případu uvítáme také záběry z palubních kamer,“ uvedli policisté.

Zdroj: Echo24 JV press