Nebezpečný „dárek“ z Ukrajiny. Istanbulská pláž uzavřena kvůli nevybuchlé munici

Přidat na Seznam.cz

Pláže v Istanbulu jsou oblíbeným cílem turistů z celého světa. Nyní však jedna z nich byla tureckými úřady z ničeho nic uzavřena. Na vině je nevybuchlá munice, která byla v moři poblíž oblíbené pláže nalezena. Při potápění u černomořského letoviska Šile, nedaleko Istanbulu, bylo objeveno celkem 28 min. Tuto informaci sdělil místní deník NTV.

Podle oficiálního prohlášení místních úřadů bylo dne 30. července při potápění objeveno nejméně 28 kusů munice. „Osm z nich bylo vyneseno na břeh a následně zničeno,“ uvedly úřady. Zničení zbývajících 20 střel má být provedeno 2. srpna. Potápěči na místě pokračují v průzkumu mořského dna, aby zjistili, zda je pláž bezpečná pro návštěvníky. Objevená munice byla v hloubce 1 až 1,5 metru. Bylo taktéž konstatováno, že střely pocházely od Ukrajiny.

Místní policejní zdroj potvrdil, že pláž Sofular je momentálně uzavřena. Nicméně, situace na ostatních místech v Šile zůstává beze změny. „S výjimkou Sofularu jsou všechny ostatní pláže v Šile otevřené a dosud nebyly zaznamenány žádné problémy,“ uvádí deník HaberTurk.

Zdroj: Twitter, HaberTurk, NTV