Nebezpečného muže podezřelého z vraždy ženy v Jevíčku zadržela policie

Přidat na Seznam.cz

Policie nalezla muže z Blanenska, který je podezřelý z úterního zabití ženy v Jevíčku na východě Pardubického kraje. Po muži pátral velký počet policistů v terénu i za asistence vrtulníku. Policie rozšířila pátrání i do Jihomoravského kraje k Brněnské přehradě, píše deník iDNES.

„Děkujeme veřejnosti za pomoc, zadrželi jsme hledaného v Brně. Více informací poskytneme, jakmile to bude možné,“ napsali policisté ve středu krátce po 16. hodině na sociální síti X, uvedly Minutové zprávy.

Žena byla zavražděna v úterý večer na náměstí v Jevíčku, jak naznačují svědectví a policejní záznamy. Přivolaní záchranáři jí už nemohli pomoci.

„Posílali jsme tam dvě posádky, jednu záchranářským vrtulníkem z Jihomoravského kraje. I přes snahu záchranářů nebylo možné zraněné osobě již pomoci,“ citovala média mluvčí záchranné služby.

Policie původně pátrala po 34letém muži. „Po vyhodnocení informací se pro nás stal hlavním podezřelým z vraždy,“ uvedla policie ve středu ráno. Varovala, že je ozbrojený a nebezpečný.

Během dopoledne policie rozšířila pátrání do Jihomoravského kraje s tím, že muž má zřejmě zraněnou ruku. „V terénu jsou desítky policistů z obou krajů.“ Zveřejnila i jeho možnou současnou podobu s dlouhým plnovousem.

Po poledni policie informovala o manévrech u Brněnské přehrady, kde prohledávali okolí a zastavovali řidiče. Nasadili i drony a další speciální vybavení.

Podle místních zdrojů měli podezřelý a oběť partnerský vztah. Ke konfliktu došlo na zastávce, kde ji muž napadl nožem. Starosta ujistil, že město přijalo bezpečnostní opatření.

Poslední vražda v kraji se stala před dvěma týdny ve Vysokém Mýtě. Loni vyšetřovatelé řešili v kraji 5 případů, všechny objasnili.

Zdroj: iDNES, Minutové zprávy