„Naši lidé jsou všude“, tvrdí Ukrajinská tajná služba po výbuchu dalšího ruského nákladního vlaku

Přidat na Seznam.cz

Rusko – Po nedávné explozi výbušného zařízení umístěného v Severomujském tunelu došlo k dalšímu útoku na ruské železnici, a to na jeho objízdné trase, uvádí deníky Ukrainska Pravda a Meduza.

Další výbušné zařízení bylo umístěno na Ďáblově mostě, i když není přesně známo, kdy k druhé explozi došlo. Druhý vlak projížděl uzavřeným úsekem Severomurejského tunelu, když padl do pasti Ukrajinců.

,,Ruské tajné služby by si měly zvyknout na to, že naši lidé jsou všude. Dokonce i ve vzdáleném Burjatsku“, cituje Ukrainska Pravda vzkaz ruské straně.

Zdroj uvedl, že tato exploze byla druhou fází speciální operace Ukrajinské tajné služby (SBU) s cílem vyřadit z provozu důležitou železniční trať, kterou Rusové využívají pro vojenské dodávky.

Po první explozi v Severomujském tunelu bylo očekáváno, že Rusové využijí objízdnou trasu přes tzv. Ďáblův most, aby byli mobilní. Když tedy vlak projížděl po tomto 35 metrů vysokém mostě, stačilo aktivovat nastražená výbušná zařízení. Ruský telegramový kanál Baza informoval, že po výbuchu začalo hořet šest cisteren s palivem, k uhašení byl přivolán hasičský vůz.

Zdroj: Ukrainska Pravda, Meduza