Nález letecké bomby z druhé světové války vyvolal masovou evakuaci v německém Düsseldorfu

Přidat na Seznam.cz

NěmeckoV Düsseldorfu našli stavební dělníci během podvečerní směny leteckou bombu z období druhé světové války. Město Düsseldorf potvrdilo, že specializovaný tým bombu zneškodnil v průběhu noci. Zároveň byla oznámena nutná evakuace obyvatel v okruhu 500 metrů od místa nálezu, píše tamní deník WDR.

Podle poskytnutých informací bomba váží 500 kilogramů. Město o nálezu a nutnosti evakuace informovalo obyvatele pomocí výstražných vozidel s hlasitými rozhlasovými systémy, která byla na místo nálezu vyslána společně s policií a úředníky veřejného pořádku.

Odhaduje se, že v rámci evakuace bylo potřeba přesunout z oblasti okruhu 500 metrů zhruba 13 000 obyvatel. Cesty do této oblasti byli uzavřeny a dočasně byla zastavena i městská doprava. Omezen byl také vlakový provoz mezi Düsseldorfem a Duisburgem, a to včetně spojů směřujících z hlavního düsseldorfského nádraží až do Kolína nad Rýnem, uvádí NTV.

Město připravilo pro evakuované obyvatele ubytování ve dvou školách a zajistil pro ně také dopravu autobusy. Obyvatelům bylo také doporučeno, aby svá auta pokud možno přesunuli mimo evakuační zónu. Hasiči potvrdili, že nalezený objekt je americkou leteckou bombou z druhé světové války.

Zdroj: WDR, NTV