Nákladní vlak začal hořet a vykolejil v ruské oblasti Volgograd, pravděpodobně se jednalo o sabotáž

Přidat na Seznam.cz

Ruská státní železniční společnost v úterý oznámila, že nákladní vlak vykolejil v noci poblíž Volgogradu na jihu země kvůli podezření na sabotáž.

K incidentu došlo údajně na stanici Kotluban, která leží asi 40 kilometrů severně od regionálního centra Volgograd a zhruba 330 kilometrů východně od rusko-ukrajinské hranice. Incident, který se stal v pondělí těsně před půlnocí, si nevyžádal žádné oběti, uvedl železniční dopravce s tím, že vlaková doprava byla obnovena o několik hodin později, uvádí deník Moscow Times.

Kanál Baza na Telegramu tvrdil, že vlak vykolejil kvůli útoku dronu, po kterém začaly hořet dva vagony s palivem a jeden explodoval. Kanál tvrdil, že vykolejilo celkem devět vagonů.

Tamní ministerstvo pro mimořádné situace uvedlo, že nádrž s naftou a auto s řezivem vzplály, ale byly uhašeny v 6:40 místního času, píše deník Kyiv Independent.

Řada dřívějších železničních incidentů byla spojena s ukrajinskou rozvědkou. Ukrajinská média koncem listopadu a začátkem prosince 2023 tvrdila, že Bezpečnostní služba Ukrajiny (SBU) provedla dvě sabotáže na Bajkalsko-Amurské železnici v Ruské Burjatské republice.

Zdroj: Moscow Times, Kyiv Independent