Nabídl ženě, že jí pomůže zpeněžit dědictví. Místo toho vylákal milion korun

Přidat na Seznam.cz

Šumperk – Policisté dopadli recidivistu (47), který oklamal několik lidí a okradl je o 2 440 176 korun. Hrozí mu až 8 let ve vězení za podvody, uvádí Policie ČR.

Není to poprvé, co mu hrozí vězení za podvody. V minulosti už byl několikrát odsouzen za majetkovou trestnou činnost, v jednom případe mu to vysloužilo dokonce vězení. A sotva co opustil vězeňské brány, tak se vrátil zpátky ke lžím a podvodům.

Nejvíce peněz vysál z ženy, které lhal přibližně 10 měsíců. Poškozená prodávala pozůstalost po rodičích a upoutala tak pachatelovu pozornost. Předstíral, že má o zboží zájem. Zaujal ho obraz a majitelce nabídl, že za 4% provizi zařídí prodej obrazu na aukci ve Vídni.

Pak se žena sešla s údajným odborníkem na umění. Ten si obraz prohlédl a klamně vyhodnotil, že obraz je originál a že za něj sběratelé zaplatí nemalé peníze.

A začal nelítostný cyklus lhaní a manévrování, během kterého podvodníci z ženy vylákali více než jeden milion korun. Vršily se výmluvy a lži, například že museli zaplatit pokutu za předchozí přihlášení, složit kauci a podobně. Jednou řekli ženě, že peníze, které jim poskytla, omylem zavřeli v trezoru, který nemohli otevřít.

Dopadenému podvodníkovi hrozí trest odnětí svobody až na 8 let.

Zdroje: Policie ČR