Na letišti v Amsterdamu zemřel člověk, kterého nasál turbínový motor letadla

Přidat na Seznam.cz

„Dnes došlo na letišti Schiphol ke smrtelnému incidentu, při kterém jedna osoba skončila v běžícím motoru letadla,“ uvedla po incidentu společnost KLM.

„Tato osoba bohužel zemřela. Jednalo se o let KL1341 směřující do Billundu. V současné době se staráme o cestující a zaměstnance, kteří byli svědky incidentu na letišti Schiphol“, píše deník ABCNews.

Neznámý člověk zemřel poté, co ve středu odpoledne zachytil nebo spadl do motoru dopravního letadla odlétajícího z amsterodamského letiště Schiphol, hlavního mezinárodního letiště v Nizozemsku. Úřady zatím nezveřejnily informace o oběti ani o tom, zda šlo o cestujícího, zaměstnance nebo někoho jiného na letištní ploše. Úřady tvrdí, že v současné době vyšetřují okolnosti, které k incidentu vedly, a že další informace zveřejní, jakmile budou k dispozici.

Letadlo KLM Cityhopper Embraer E190 v době podivné nehody pojíždělo po ranveji, ale muselo zastavit vzlet poté, co byla zjištěna nesrovnalost s motorem. Let společnosti KLM Royal Dutch Airlines měl ve 14:25 odstartovat do dánského Billundu, když se osoba nějakým způsobem nechala nasát do motoru letadla Embraer E190 společnosti Cityhopper.

Letadlo bylo plné pasažérů, když k incidentu došlo, píše deník Mirror. Letadlo v té době přepravovalo až 104 cestujících a svědci vypověděli, že slyšeli hluk, po němž následovaly oblaka kouře. Úřady doufají, že s nimi budou moci brzy hovořit.

Zdroj: ABCNews, Mirror