Na Hradě nastaly velké změny v prezidentském týmu. Končí Richter i Kopecká

Přidat na Seznam.cz

V týmu prezidenta České republiky Petra Pavla nastaly změny. Šéf poradního týmu Tomáš Richter končí ve své funkci, stejně tak ředitelka kabinetu prezidenta Linda Jozwiak Kopecká. Změna pozice se pak týká také Markéty Řehákové.

Hrad oznámil, že Linda Kopecká končí na pozici ředitelky Pavlova kabinetu a dále ve své funkci šéfa poradního týmu končí Tomáš Richter. Markéta Řeháková skončí jako ředitelka odboru komunikace a zůstane pouze jako mluvčí Hradu.

Důvodem rozdělení pozic mluvčí a vedoucí komunikace je velké množství agendy spojené s vysokým pracovním vytížením současné ředitelky odboru komunikace, vysvětlil Hrad. „Markétě Řehákové byla nabídnuta pracovní pozice mluvčí prezidenta republiky, kterou přijala,“ píše Deník.cz.

Tomáš Richter svoji misi v prezidentově týmu, ke které uzavřel dohodu s prezidentem Petrem Pavlem, naplní během podzimu. „Cílem bylo vybrat, poskládat, sladit a zkoordinovat tým expertů, kteří budou poskytovat své odborné služby prezidentovi a relevantním ředitelům odborů (politický, zahraničněpolitický, komunikační a kabinet).“ Případnou další budoucí roli bude Richter s Pavlem řešit na podzim, uvádí deník Aktuálně.cz.

Jako odůvodnění personálních změn uvedla kancléřka Jana Vohralíková, že v případě Markéty Řehákové bylo důvodem rozdělení pozic, velké množství agendy spojené s vysokým pracovním vytížením.

V případě Lindy Kopecké se prý jednalo o přihlédnutí k jiné pracovní nabídce, mimo Kancelář prezidenta republiky.

Existují ovšem nepotvrzené spekulace o rozporech mezi kancléřkou Vohralíkovou a některými pracovníky Hradu. Především právě o sporech s Lindou Kopeckou. Hovoří se o vytvoření dvou skupin, které mají odlišné představy o působení.

Tomáš Richter i Linda Jozwiak Kopecká byli oba od počátku u kandidatury Petra Pavla v prezidentských volbách. Nyní oba na svých postech končí.

Zdroje: Aktuálně.cz, Deník.cz