Na dovolené na Kypru pil muž balenou vodu. Po návratu domů zemřel

Přidat na Seznam.cz

Rodinný prázdninový výlet Colina Greenwaye do města Peja na Kypru pro něj skončil tragicky. Třiašedesátiletý Brit musel v určitém okamžiku výletu opustit svou rodinu a rychleji se vrátit domů, píše deník Independent. Tam se cítil tak špatně, že byl převezen do nemocnice, kde mu byla diagnostikována nebezpečná bakterie. Jak bylo zjištěno, s největší pravděpodobností se v jeho těle objevila poté, co vypil nepřevařenou vodu z láhve právě na Kypru. Když se stav Colina Greenwaye po několika dnech podávání léků zlepšil, byl propuštěn domů. Tam po jeho návratu (v souladu s původním datem) jeho tělo našla jeho dcera.

Dovolená na Kypru pro rodinu z Velké Británie skončila skutečnou tragédií. Třiašedesátiletý Colin Greenway s manželkou Sue (62 let), dětmi Ellen (33 let) a Matthewem (26 let) a tchyní Ann (83 let) se tam jeli vyhřívat v rozhodně vyšších teplotách a slunečném počasí než doma. Uprostřed dovolené byl však muž nucen opustit své blízké a vrátit se předčasně domů. Tam se cítil tak špatně, že byl po konzultaci s lékařem převezen do nemocnice. Testy ukázaly, že muž má infekci způsobenou bakterií Campylobacter. Tou se lze nakazit mimo jiné pitím nepřevařené vody, konzumací nedostatečně tepelně upraveného masa nebo mořských plodů. V případě 63letého muže byla údajně způsobena pitím nepřevařené balené vody během dovolené na Kypru.

Muži byly předepsány léky, a když se výsledky jeho testů zlepšily, byl poslán domů. O čtyři dny později Colin Greenway bohužel zemřel. Zemřel na plicní embolii. Jeho tělo našla v bytě jeho dcera po návratu z dovolené.

Portál deníku Mirror uvedl, že manželka zemřelého, která je lékařkou v důchodu, upozornila na dávkování léku používaného ke snížení rizika vzniku krevních sraženin, který byl jejímu manželovi předepsán. Ukázalo se, že mladý lékař pracující v nemocnici omylem předepsal 63letému muži poloviční dávku přípravku, než je obvyklé. „Byl tam naprostý nepořádek, ale nejvíc mě trápí, že kdybych nebyla lékařka, tak by se na to nepřišlo,“ řekla. Vyšlo také najevo, že mladší lékař dávky léku, které pacientovi předepsal, s nikým nekonzultoval.

Žena tuto záležitost nahlásila. Po vyšetřování oblastní koronerka Yvonne Blakeová zhodnotila, že pokud nemocnice nezmění svůj přístup k péči o pacienty, mohlo by zemřít více lidí.

Zdroj: Independent, Mirror