Muž uklouzl při krmení 270kilogramového aligátora, ukazují záběry

Přidat na Seznam.cz

Tento den si Chad z Colorada bude pamatovat do konce života. Při krmení 270kilogramového aligátora jménem Elvis muž upadl a sklouzl do vody, kde obří plaz čekal na svou večeři. Všichni na okamžik ztuhli. Nikdo nevěděl, na co se Elvis vrhne: na syrového krocana nebo na Chadovu nohu.

Chad, který přes den pracuje jako ošetřovatel zvířat na Coloradské aligátoří farmě v Mosce v Coloradu (USA), se jen o vlásek vyhnul tomu, aby ho 3,5 metru dlouhý a více než 270 kg vážící aligátor jménem Elvis sežral, píše deník Daily Mail. Stačilo jedno klopýtnutí a z obyčejného krmení se stal boj o život.

Na záběrech, které sdílela coloradská aligátoří farma, vidíme Chada, jak jde krmit jednoho z aligátorů. V jednu chvíli zakopne a sklouzne do vody. Syrový krocan, kterým chtěl Elvise nakrmit, mu vypadne z rukou. Aligátor se okamžitě vrhne na Chada, ale muž se okamžitě odplazí zpět.

Na druhém záběru je však vidět, že se muž již po chvíli začal smát. „Je pozoruhodné, jak rychle se může vzdělávací ukázka změnit v něco nebezpečného. Jak je vidět na videu, Elvis chtěl sníst krocana, kterého Chad držel v rukou,“ stojí v příspěvku na webových stránkách farmy.

„Když mu krocan nepřistál v ústech, Elvis se zaměřil na místo, kde viděl pohyb. Proto ošetřovatele při krmení vždy doprovází pomocník, který zasáhne, když se něco pokazí,“ vysvětlil personál farmy. Na videu je vidět, jak k Chadovi okamžitě přibíhá další ošetřovatel a Elvise uklidňuje. Zdá se, že muže incident pobavil a aligátor poslušně plní jejich pokyny.

Příspěvek obsahoval zvláštní poděkování Chadovi za to, že „předstíral strach a poskytl divákům jedinečnou podívanou“. Nakonec nechybělo ujištění, že Chad bude trénovat přesnější hody krocanem.

Zdroj: Colorado Gator Farm, Daily Mail