Muž strávil 20 let za mřížemi. K vraždě se přiznal jeho bratr, jednovaječné dvojče

Přidat na Seznam.cz

USA – Konečně dostál spravedlnosti. Muž z Chicaga strávil 20 let ve vězení za vraždu, kterou nespáchal. Byl propuštěn z věznice Cook County v Chicagu poté, co se k trestnému činu přiznalo jeho dvojče, píše The Mirror.

,,Soudce ho propustil na svobodu a muž vyšel na čerstvý vzduch a poprvé po téměř 20 letech se nadechl jako svobodný člověk. Bylo potěšující sledovat, jak se mu po tvářích kutálejí slzy…“ prozradil Dugarův právník.

Kevin Dugar byl vězněn za vraždu z roku 2003, když měl střílet na člena konkurenčního gangu, uvádí deník NY Post. Jeho jednovaječné dvojče Karl Smith učinil v roce 2013 překvapivé přiznání v dopise. Propuštění nevinného nastalo po téměř 10 letech a tak mělo jeho přiznání k vraždě v dopise na případ zpočátku jen malý vliv.

Roku 2018 soud rozhodl, že jeho přiznání není věrohodné, zamítl tak nový proces v jeho případu. V té době si totiž Smith odpykával trest 99 let za vloupání do domu, kdy bylo střeleno dítě do hlavy. Právě kvůli načasování prokurátoři shledali jeho čin jako snahu získat sympatie po vlastním odvolání.

Kevina Dugara se však ujal právník pro případy, kdy jsou lidé neprávem odsouzeni. V úterý soudce povolil jeho propuštění, než bude zahájen nový proces. Dugar tak má příležitost dokázat svou nevinu. Je dost možné, že další soudní řízení nebude nutné, jak říká jeho právník.

,,Je jasné, že je nevinný, ale pokud budou trvat na svém, půjdeme k soudu a tam ho očistíme.“

Podle deníku NY Post bude muset Kevin Dugar bydlet v přechodném zařízení, aby ho propustili. Je třeba pamatovat i na problémy, které stojí za opětovným návratem a začleněním do společnosti a psychické problémy spojené s odsouzením za něco, co nespáchal. Takové rány se budou jen těžko uzdravovat.

Zdroje: The Mirror, NY Post