Muž po rozepři uškrtil svého spolubydlícího, jeho tělo pak hodil do kontejneru

Přidat na Seznam.cz

Karlovarsko – Závažným trestným činem se zabývali v předešlých dnech policisté na obvodním oddělení Karlovy Vary-město. Po slovní konfrontaci zde došlo k usmrcení, informuje Policie České republiky.

Policie přijala oznámení 32leté ženy, že pohřešuje svého šestadvacetiletého bratra ze Sokolovska. Ten se měl nacházet v Karlových Varech, kde obývá byt spolu se svým stejně starým známým. O den později byl po šetřeních zadržen 26letý muž z Karlovarska, který byl spolubydlícím pohřešovaného muže a byl podezřelým ze spáchání trestného činu. Proto policisté provedli domovní prohlídku a také zahájili pátrání v Tuhnickém lese, části Karlových Varů.

Bylo zjištěno, že v neděli 22. října došlo k nočních hodinách mezi oběma muži k slovní potyčce. Zadržený muž poté odešel a následně se vrátil, aby svého spolubydlícího uškrtil. Přistoupil ke spícímu muži a začal ho škrtit až do té doby, než přestal vykazovat známky života. Následně svého mrtvého spolubydlícího zabalil a tělo hodil do kontejneru. Po činu se odebral do ústraní a schovával se v Praze nebo Německu, do Karlových Varů se vrátil kvůli obstarání peněz.

V pátek 27. října po rozsáhlé pátrací akci na skládce komunálního odpadu v Činově u Doupovského Hradiště bylo nalezeno lidské tělo ve stádiu značného rozkladu. Po prvotním ohledání bylo zjištěno, že by se mělo jednat o tělo pohřešovaného muže.

V současné době je pachatel vzat do vazby a čeká na rozhodnutí soudu. Muži za spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy hrozí při prokázání viny trest odnětí svobody v délce 12 až 20 let.

Zdroj: Policie České republiky