Muž nabídnul policistům úplatek. Hrozí mu 6 let vězení

Přidat na Seznam.cz

Při silniční kontrole nabídl 46letý cizinec policii finanční obnos za to, že jeho přestupek nebudou řešit oficiální cestou.

Při silniční kontore neměl řidič vozidla zapnutý bezpečnostní pás. Strážníci mu tak uložili pokutu 1 500 Kč, se kterou souhlasil.

Policisté ale neřešili pouze přestupek řidiče, ale i jednání spolujezdce

Během rozhovoru policisty a řidiče se do konverzace stále vměšoval muž, ze kterého byl cítit alkohol. Strážníky opakovaně vybízel k tomu, aby věc vyřešili jiným způsobem. I přesto, že ho policisté upozornili, aby je nenabádal k porušení zákona.

Zatímco ve služebním voze strážníci vypisovali pokutu za nezapnutý bezpečnostní pás, přišel spolujezdec s další nabídkou. Policistům nabídl finanční odměnu za to, že nebudou věc řešit oficiální cestou. Přes otevřené okénko řidiče do auta vhodil dvě pětisetkorunové bankovky a byl na odchodu. Načež ho policista vyzval k předložení dokladu totožnosti a peníze mu vrátil.

Dechová zkouška spolujezdce nakonec ukázala rovnou přes dvě promile, a tak strávil noc na protialkoholní záchytné stanici. Následně policejní oddělení muže obvinilo ze spáchání trestního činu podplácení. V případě odsouzení mu hrozí až 6 let vězení.

Zdroj: Policie České republiky