Mrtvou partnerku uložil do mrazáku. Na jejím důchodu vydělal v přepočtu skoro 2,7 milionu českých korun

Přidat na Seznam.cz

Švédsko – Sedmapadesátiletý Nor, jehož totožnost nebyla zveřejněna, byl ve Švédsku odsouzen ke třem a půl roku vězení za podvod a falšování záznamů. Jeho odsouzení vychází z mimořádného případu, kdy svou zemřelou partnerku uložil do mrazáku a následně inkasoval její důchod, píše server Independent.

Podle výpovědi, kterou muž poskytl vyšetřovatelům, našel svou norskou partnerku mrtvou v jejich domě, který se nachází v Arjangu, přibližně 340 kilometrů západně od Stockholmu. Místo toho, aby její smrt ohlásil, ukryl její tělo tím, že ho umístil do mrazáku, který používal také k uchovávání potravin. K tomuto chmurnému zjištění došlo až v březnu, kdy vyšetřovatelé obdrželi informace o případu.

Po celou dobu muž záměrně uváděl rodinu a přátele v omyl, když lživě tvrdil, že je žena stále naživu. Motivem podvodu bylo získat přístup k jejím penzijním fondům ze sousedního Norska a zajistit si vrácení daní souvisejících s jeho zesnulou partnerkou, což nakonec vedlo k jeho odsouzení za podvod.

Státní zástupci odhadli, že se muž dopustil „systematického“ podvodu ve výši v přepočtu přibližně 2,7 milionu českých korun . Toho dosáhl tím, že změnil vlastnictví a registraci vozidel a použil přitom jméno zemřelé, čímž ještě více prohloubil své problémy se zákonem, uvádí server BNN.

Zdroj: Independent, BNN