Moře zrudlo krví: Žralok roztrhal turistu, zatímco vyděšení lidé prchali na břeh

Přidat na Seznam.cz

V tichomořské Nové Kaledonii žralok napadl a zabil australského turistu. To vše se odehrálo před zraky zděšených diváků, uvádí BBC. Napadený muž (59) plaval asi 150 metrů od břehu oblíbené pláže Nouméa, když na něj žralok zaútočil. Turista byl několikrát pokousán – utrpěl vážná zranění na noze a rukou a na místě zemřel.

Dva lidé plavící se poblíž odnesli muže zpět na pláž, kde se ho záchranáři snažili oživit, uvádí server 9 News Australia. Podle místních v době útoku ve vodě mnoho lidí. Útok žraloka mezi nimi vyvolal paniku a lidé okamžitě začali prchat na břeh.

Útok byl zachycen bezpečnostní kamerou. Z dálky lze vidět zlověstnou šmouhu, jak útočí na muže a vláčí ho vodou. Záběry zveřejnila stanice FranceInfo1.

Bufet pro žraloky

Za poslední tři týdny je to už třetí útok žraloka v blízkosti pláže Chateau-Royal. 29. ledna v této oblasti žralok vážně zranil 49letého plavce a o několik dní později napadl také surfaře.

Nová Kaledonie leží jižně od Vanuatu a je vzdálená asi 1200 kilometrů východně od Austrálie. Žije tam pouze 270 tisíc lidí, podle Floridského přírodovědného muzea je však na vysokém 13. místě na světě v celkem počtu útoků žraloků.

Zdroje: BBC, 9 News Australia, FranceInfo1, ClickHeart TV 2