Mohutná exploze na ruském letišti. Ukrajinské drony zničily Putinovy letouny, které bombardovaly ukrajinská města

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinské drony zničily Putinovy armádní superbombardéry. Jde o dálkový bombardovací letoun Tu-22M3 ze základny v Solcích. Jeden ze strojů zcela shořel a druhý utrpěl méně závažné škody. Letouny se podílely na bombardování ukrajinských měst.

„Ruské kanály zveřejňují fotografie údajně hořícího nadzvukového bombardéru Tu-22M3, který byl včera údajně zničen bezpilotním letounem na vojenském letišti v Solcích v Novgorodské oblasti Ruska,“ informuje ukrajinský politik Anton Geraščenko.

Jak Ukrajinec dodává, očití svědci tvrdí, že zasažena byla dvě letadla. Jedno utrpělo menší škody a druhé shořelo.

Bombardéry, které byly umístěny na vojenské základně v Solcích, jsou používány při útocích na ukrajinská města, včetně Lvova, Lucku a Dněpru. „K útoku bezpilotního letounu na vojenské letiště v Novgorodské oblasti došlo 19. srpna kolem desáté hodiny dopoledne,“ informovalo ruské ministerstvo obrany. Sestřelením strojů se však ministerstvo v komuniké nepochlubilo.

Letecká základna v Solcích se nachází asi 650 km od hranic s Ukrajinou v Novgorodské oblasti.

Tu-22M je ruský nadzvukový bombardovací letoun dlouhého doletu určený k bombovým a raketovým úderům na pozemní cíle rozmístěné v operační zóně nepřítele. Vyráběl se v letech 1971 až 1997.

Zdroj: Anton Geraschenko, Ruské ministerstvo obrany