Miroslav Kalousek a Karel Havlíček se pustili do Fialovy vlády kvůli špatné hospodářské situaci u nás doma. A shodli se

Přidat na Seznam.cz

Miroslav Kalousek je dlouhodobým odpůrcem nejen Andreje Babiše i jeho hnutí ANO. Málokdy se tyto dvě znesvářené strany na něčem shodnou. Nyní se to ale stalo. Obě osobnosti ostře zkritizovaly ekonomickou situaci v České republice.

Karel Havlíček promluvil ve vysílání ČT24 a kousek záznamu sdílel i na svém Twitteru. „Druzí nejhorší jsme v Evropské unii v rámci hrubého domácího produktu a třetí nejhorší jsme v inflaci,“ prohlásil Havlíček a obvinil ministra Jozefa Síkelu z toho, že on a vláda, ke které patří, udělali z podniků subjekty, které nemají žádnou konkurenceschopnost. A to z důvodu, že v okolních zemích jsou údajně levnější energie než v Česku.

Dále se Havlíček vyjádřil k otázce ruského plynu. „Bez ruského plynu se v Evropě několik příštích měsíců a možná i let neobejdeme,“ uvedl Havlíček. Energetickou situaci v Česku podle něj zachránily dva faktory – mírná zima a rychlé budování terminálů. „To ale, pane ministře, není vaše zásluha,“ vmetl Havlíček ministrovi do tváře.

Celé vystoupení ještě okomentoval na svém Twitteru, kde osočil Fialovu vládu, že se chlubí skvělými výsledky a naznačil, že tyto výsledky rozhodně skvělé nejsou. Podle Havlíčka jde o politický marketing či snahu obhájit svoji práci.

Podobného názoru, aspoň co se týče českého hospodářství za Fialovy vlády, je i bývalý ministr financí a zapřisáhlý odpůrce všeho hnutí ANO i Andreje Babiše Miroslav Kalousek. „Po roce a půl vládnutí vlády Petra Fialy máme v rámci EU třetí nejhorší inflaci a druhý nejhorší hospodářský růst. Výsledky jsou děsivé,“ napsal. Ke své kritice přidal i slova uznání – ocenil Fialovu vládu za to, že vedou dle jeho názoru dobrou zahraniční politiku.

„Chtějme po ní také výkon doma. Její hospodářská politika je pod psa,“ dodal Kalousek a upozornil tak na hospodářskou situaci doma, o které mluvil Karel Havlíček.

Zdroje: Karel Havlíček, Miroslav Kalousek, redakce