Milánský domov důchodců zachvátil požár. 6 lidí zemřelo v plamenech

Přidat na Seznam.cz

V jednom z pokojů domova důchodců v italském Miláně vypukl tragický požár, který si vyžádal smrt šesti osob a hospitalizaci mnoha dalších. Požár vypukl v domově pro seniory Casa dei Coniugi v pátek v časných ranních hodinách. Přestože se požár podařilo rychle lokalizovat, záchranné operace byly náročné, protože každou osobu bylo nutné evakuovat individuálně. Starosta Milána Giuseppe Sala vyjádřil smutek a označil šest mrtvých za vysokou daň, uvádí deník The New York Times.

Důkazy naznačovaly, že požár vznikl v jediné místnosti obývané dvěma ženami. Obě ženy přišly při požáru o život, zatímco ostatní mrtví se nadýchali kouře. Pět ze šesti obětí bylo ženského pohlaví.

Všímavý zaměstnanec spustil poplach, což umožnilo hasičům plameny rychle zvládnout. Přestože v přilehlých místnostech došlo k začernění stěn, požár se nerozšířil mimo původní místo v prvním patře. Kouř však představoval značnou hrozbu, přičemž starosta Sala poznamenal: „Zplodiny jsou stejně smrtící jako oheň.“

Osoby převezené do nemocnice byly postiženy především otravou kouřem, 14 osob bylo ve vážném stavu, komentuje situaci BBC News. Domov důchodců, který se nachází v milánské čtvrti Corvetto, poskytoval péči 167 obyvatelům s různou mírou asistence. Zařízení patří městskému úřadu, ale provozuje ho skupina dohlížející na řadu domovů po celé zemi.

Úřady v současné době vyšetřují příčinu požáru a spolupracují s justičními orgány a policií na určení jeho původu. Tragická událost slouží jako chmurná připomínka možného nebezpečí, kterému zranitelné komunity v případě takovýchto mimořádných událostí čelí.

Zdroje: The New York Times, BBC News