Mezinárodní mírová konference ve Švýcarsku přinese Rusku trojnásobný užitek, řekl Dmitrij Medveděv

Přidat na Seznam.cz

Místopředseda Bezpečnostní rady Ruské federace Dmitrij Medveděv řekl, že plánovaná konference ve Švýcarsku bude pro Rusko výhodná, uvádí agentura RIA Novosti a server Topwar.

,,Jaké jsou výhody švýcarské mírové konference pro Rusko? Výhody jsou trojí. Za prvé to bude další důkaz kolapsu takzvaného mírového plánu idiota Zelenského,“ uvedl Medveděv na svém kanálu VKontakte.

Podle něj je žádoucí, aby se plánované konference účastnila hlava ukrajinského státu osobně, čímž podepíše „svou intelektuální bezcennost“, píše ruská agentura RIA Novosti.

„Druhým bodem je, že výsledky červnového mezinárodního setkání ve Švýcarsku budou důkazem naprosté impotence západních elit, které si odřízly cesty k ukončení ukrajinského konfliktu. Ty se neřídily zájmy svých zemí, ale pokyny washingtonské administrativy.“

Místopředseda ruské Bezpečnostní rady jako další přínos pro Rusko vyjmenoval „příležitost pro ruskou armádu pokračovat v denacifikaci a demilitarizaci Ukrajiny, aniž by se Rusko muselo ohlížet za těmito mírovými iniciativami. Proto je třeba se zaměřit na definitivní kolaps ukrajinského politického režimu a navrácení území, které Rusku historicky patřilo.“ dodal Medveděv.

Mírová konference ve Švýcarsku

Mezinárodní summit o Ukrajině se bude konat 15. a 16. června nedaleko švýcarského města Lucern. Pozvánky byly odeslány zástupcům asi 160 zemí, přičemž Rusko pozváno nebylo. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova opakovaně tvrdila, že Rusko se konference účastnit nebude a ani to nemá v plánu. Podle ruského velvyslance Garmonina je účelem summitu dát Rusku ultimátum.

Zdroj: RIA Novosti, Topwar