Medveděv se stane nástupcem Putina, nebo ponese vinu za selhání Ruska na Ukrajině, tvrdí autor Putinových projevů

Přidat na Seznam.cz

Bývalý člen politických projevů Vladimira Putina Abbas Gallyamov prohlásil, že je možné, že Putin povýší svého kumpána Medveděva, uvádí ruský nezávislý server MozemObyasnit.

Podle experta, který má zkušenosti s prací ve stínu samotného diktátora Ruské federace, by povýšení Medveděva mohlo vést k přehození viny za katastrofální dopady války na Ukrajině na ruskou ekonomiku.

Mocný a nebezpečný

„Ten, kdo povede kabinet, nebude pouze premiérem. Tento člověk dostane příslib, že pokud se mu podaří porazit Ukrajinu před prezidentskými volbami, tak do nich půjde jako nástupce,“ napsal Gallyamov, který je toho názoru, že Dmitrij Medveděv by jako ruský premiér měl v rukou otěže celé ruské válečné mašinerie.

Měl by k dispozici všechny zdroje a pravomoci nezbytné pro vedení války na Ukrajině, získal by právo na výměnu personálu, až na několik nejdůležitějších pozic, které si Putin prozatím ponechá.

Putin nechce, aby Rusko prohrálo pod jeho vládou

Taková změna by podle Gallyamova vdechla vitalitu selhávajícímu státnímu aparátu Ruska. Kromě toho Putin získá možnost ustoupit, než bude porážka Rusů na Ukrajině definitivní.

„Je to pro něj důležité. Je lepší nést odpovědnost za neúspěšně zvoleného nástupce, který prohraje válku, než nést odpovědnost za prohru samotnou,“ napsal expert ve sloupku na deníku Polygon.

Zdroje: MozemObyasnit, Polygon (Abbas Gallyamov)