Matka v Berlíně vyhodila holčičku ze třetího patra v přepravce pro kočky. Holčička pád přežila

Přidat na Seznam.cz

V Berlíně došlo k tragické události, při které utrpěla vážná zranění malá holčička. Jednalo se o jednadvacetiměsíční holčičku, kterou její vlastní matka údajně vyhodila z okna bytového domu ve třetím patře. Incident se stal v pondělí odpoledne v městské části Treptow na jihovýchodě Berlína, píše deník TAGESSPIEGEL.

Dítě bylo nalezeno ležet v kočičí přepravce na zemi před domem. Všiml si jí svědek, který přivolal pomoc. Holčička má po pádu z deseti metrů zlomeniny rukou a nohou, ale není ohrožena na životě.

Policie po činu zatkla 41letou matku dítěte. Důvod, který ji k tomuto krutému jednání vedl zatím není znám. V bytě se nacházelo i její druhé 9leté dítě, které jí bylo odebráno, informuje ntv.de.

Vyšetřování případu převzalo oddělení vražd kvůli podezření z pokusu o zabití dítěte. Matka se k činu dosud nevyjádřila a její motiv zůstává nejasný. Nebyly shledány žádné známky užívání drog či zanedbávání péče. Otec obou dětí nebyl v bytě přítomen.

Státní zástupce požádal o vydání zatykače na ženu a nařídil její preventivní detenci. V úterý by měla předstoupit před soud. Tento tragický incident šokoval veřejnost a bude dále předmětem vyšetřování.

Zdroj: TAGESSPIEGEL, ntv.de