Matka si chtěla přes internet najmout vraha, který měl zabít jejího tříletého syna. Jejímu příteli se nelíbilo, že má dítě

Přidat na Seznam.cz

Policie zatkla 18letou matku, která se podle policie pokusila najmout nájemného vraha, aby zabil jejího tříletého syna, informuje CNN News. Jazmin Paezová byla označena úřady poté, co vyplnila formulář na falešné webové stránce pro nájemné vrahy. Stránka byla vytvořena za účelem „zabránit legitimním žádostem o spáchání vraždy“, uvádí se v prohlášení miamské policie.

Osoba, která tuto webovou stránku provozuje, obdržela žádost, aby provedla nájemnou vraždu zamýšlené oběti, syna Paezové, uvádí policie. Provozovatel webové stránky se obrátil na policii, která ověřila důvěryhodnost informací uvedených na webové stránce. Po vyšetřování úřady Paezovou v úterý večer 18. července zatkly.

Osmnáctiletá matka byla podle soudních dokumentů obviněna z navádění k vraždě prvního stupně a z použití komunikačního zařízení k nezákonnému použití třetího stupně, píše deník Miami Herald. Podle místopřísežného prohlášení Paezová použila k podání žádosti na falešné webové stránce falešné jméno a požádala, aby její dítě bylo co nejdříve odvezeno daleko a „případně zabito“. Paezová uvedla jako termín dokončení úkolu čtvrtek, uvedla policie.

Úřady ji vypátraly pomocí IP adresy a telefonního čísla získaných prostřednictvím falešné webové stránky, které je dovedly do bydliště babičky tříletého dítěte. Podle policie dítě v té době žilo u své babičky. Babička potvrdila totožnost oběti pomocí fotografie a sdělila úřadům, že telefonní číslo patří její dceři, uvedla policie. Paezová se údajně v květnu odstěhovala, ale se synem denně telefonovala.

Před zatčením obžalované navázal detektiv kontakt s číslem uvedeným na webové stránce a vyměnil si s ní řadu textových zpráv, přičemž vystupoval jako najatý zabiják. Paezová přes telefon potvrdila původní požadavek a souhlasila s tím, že za práci zaplatí 3 000 dolarů (tedy pouhých 65 000 korun v přepočtu), uvedla policie.

Paezová byla umístěna do vazby a předvedena k výslechu na policejní oddělení, kdy se podle policie k zadání nájemné vraždy přiznala. Matka údajně policii řekla, že měla milostný vztah s osobou, které se nelíbilo, že má syna, a z tohoto důvodu se s Paezovou rozešel. Paezová si myslela, že když najme nájemného vraha, aby zabil jejího syna, bude moci obnovit jejich vztah, uvedla v prohlášení policii.

Zdroje: CNN News, Miami Herald