Matka před svými dětmi spadla do francouzské soutěsky Fier. Je pohřešována již 48 hodin

Přidat na Seznam.cz

Francie Pátrací akce od soboty 1. června nepřinesla žádné výsledky a devětačtyřicetiletá matka, která se zřítila v této turistické destinaci zůstává nezvěstná. Žena, která spadla před zraky svých dětí v soutěsce Gorges du Fier, je stále pohřešovaná, píše deník CentrePresse.

Čtyřiačtyřicetiletá žena procházela v sobotu stezkou, když z dosud neznámé příčiny zřejmě uklouznula a zřítila se před očima svých dětí ve věku 7 až 10 let.

V sobotu byly na pátrání po matce nasazeny rozsáhlé síly. Přítomnost hasičů, policie a vrtulníku horské služby nestačila k nalezení jediné stopy po pohřešované ženě, proto byly pátrací akce v neděli zdvojnásobeny. Navzdory nasazení šesti potápěčů a prohledávání podvodních jeskyní muselo být pátrání v noci opět přerušeno. Kvůli silným dešťům v posledních týdnech a vysokému průtoku řeky byly podvodní průzkumy ztíženy, vysvětlila policie, informuje Midi Libre.

S ohledem na povětrnostní podmínky bude možné obnovit pátrání až na začátku nebo v polovině týdne. Návštěvy soutěsky du Fier probíhají po 252 metrů dlouhém zavěšeném můstku ve výšce 25 metrů nad řekou. Předpokládá se, že matka zmizela v blízkosti obce Lovagny, nedaleko vodní elektrárny Chavaroche. Pátrací operace probíhaly také na březích řeky v sousedních obcích Hauteville-sur-Fier a Vallière-sur-Fier, přičemž oblast byla od soboty monitorována vrtulníkem.

O pomoc začala volat osmiletá dcera. Všechny tři děti byly ošetřeny a díky šoku, kterým si procházejí je pro ně od soboty aktivován tým krizové psychologické pomoci.

Zdroj: CentrePresse.fr, Midi Libre