Masivní útok Ruska na Ukrajinu: Ukrajinská armáda ukázala, jak sestřeluje nepřátelské ruské cíle

Přidat na Seznam.cz

Ruské síly provedly v noci z 31. května na 1. června 2024 raketové údery a nálety na zařízení kritické infrastruktury v několika oblastech, přičemž ukrajinští obránci sestřelili 35 raket a 46 dronů, uvádí deník Ukrajinska Pravda.

Rusové vypálili celkem 53 různých typů raket a 47 útočných bezpilotních letounů. 35 střel s plochou dráhou letu Kh-101/Kh-555 z letounů strategického letectva Tu-95 MS, čtyři balistické rakety Iskander-M, jedna řízená střela Iskander-K, deset řízených střel Kalibr, tři řízené střely Kh-59/Kh-69 a 47 útočných bezpilotních letounů Šáhid-131/136

V důsledku protiletadlového boje sestřeleny protiletadlové raketové jednotky, stíhací letouny, jednotky elektronického boje letectva a mobilní palebné skupiny ukrajinských obranných sil: 30 střel s plochou dráhou letu Kh-101/Kh-555, čtyři střely s plochou dráhou letu Kalibr, jednu řízenou střelu Iskander-K a 46 útočných bezpilotních letounů Šáhid-131/136.

„Ruští teroristé mají i nadále v úmyslu poškodit palivový a energetický sektor země,“ uvedly ukrajinské vzdušné síly na Telegramu.

Hlavní část útoku dopadla na energetickou infrastrukturu v Záporoží, Dněpropetrovsku, Doněcku, Kirovohradu a Ivano-Frankivské oblasti, napsal deník RBC-Ukraine. Toto ostřelování bylo šestým masivním úderem na energii. Poslední, páté masivní ostřelování Ruské federace na Ukrajině bylo zaznamenáno 8. května.

Zdroj: Ukrajinska Pravda, RBC-Ukraine