Masakr na bitevním poli. Ukrajinci vyřídili početnou skupinu Vagnerovců, ukazuje video

Přidat na Seznam.cz

UkrajinaPřes otevřené pole se snažila skupina asi osmdesáti mužů překonat otevřenou pláň u Bachmutu, když je zasáhla dělostřelecká palba ukrajinských sil. Na videu je názorně vidět, jak se ruští vojáci snaží ukrýt před nepřátelskou palbou.

Pole u Bachmutu se zbarvilo do červena, když se skupina Vagnerovců snažila obsadit nepřátelské pozice. Neočekávaná palba ukrajinského dělostřelectva si vyžádala minimálně šedesát obětí. Těla vojáků zůstala rozeseta po celé ploše, když se před palbou neměli kde ukrýt. Podle vojenských expertů trvá i zkušenému vojákovi nalezení vhodného úkrytu minimálně 30 vteřin.

Video a fotografie zkázy Vagnerovců přinesl na svém Telegramu Jurij Butusov. „Vojáci 71. samostatné lovecké brigády výsadkových útočných jednotek ozbrojených sil Ukrajiny ukazují, jak ničí ruské útočníky v oblasti Bachmut v Doněcké oblasti,“ komentuje svůj příspěvek.

Zdroj: Ozbrojené síly Ukrajiny

Podle velitele roty ukrajinské národní gardy Jevgenije Oropaje se Rusové potýkají s nedostatkem munice. I přesto se ruské jednotky snaží o útok na ukrajinské pozice několikrát denně. Podle jeho slov jsou tyto útoky bezhlavé a znamenají pro útočníky skoro jistou smrt. „Nepřítel se v noci snaží postupovat opatrně, aby si jich naše helikoptéry nevšimly. Nepřítel je mnohem početnější než naši vojáci. Rusové se nás snaží hromadně vytlačit z pozic ne kvalitou, ale kvantitou,“ informuje Jevgenij Oropaj.

Institut pro studium války uvedl, že navzdory úspěchu ruských jednotek v Soledaru jsou Rusové stále daleko od významnějšího obklíčení Bachmutu. Vojenští analytici, upozorňují, že jednotky ruské armády postupují rychlostí maximálně několik set metrů za den, uvádí ukrajinský deník Republic.ua.

Zdroj: Republic.com.ua, Telegram