Maniak unesl v USA autobus se 17 lidmi a při policejní honičce zastřelil rukojmí

Přidat na Seznam.cz

Poté, co ozbrojený muž unesl v centru Atlanty příměstský autobus se 17 lidmi a přiložil pistoli k hlavě řidiče, zastřelil jiného cestujícího.

Atlantská policie obdržela od půl páté odpoledne tři samostatná telefonická oznámení, že v autobusu Gwinnett County Transit poblíž bulváru Ivana Allena Jr. 45 drží muž rukojmí a že došlo ke střelbě, píše deník New York Post.

Přivolaní policisté spatřili 39letého Josepha Griera, jak drží pistoli u hlavy řidiče autobusu, kterého podezřelý nutil, aby se rozjel, což vyvolalo divokou policejní honičku.

Autobus narazil do několika aut, když se proplétal provozem, včetně hlídkového vozu okresu Gwinnett, zatímco ho pronásledovaly hlídky Georgijské státní policie. Letecké záběry ukázaly, jak se autobus řítí po dálnici, zatímco se ostatní řidiči v panice snaží dostat z cesty.
V jednu chvíli byly uzavřeny všechny jízdní pruhy dálnice, protože policisté použili několik různých taktik, aby se pokusili autobus zastavit.

Autobus byl nakonec zneškodněn pomocí hrotů, uvedli policisté. Bylo vidět, jak cestující vystupují z autobusu s rukama nad hlavou. První záchranáři okamžitě začali provádět resuscitaci oběti, kterou maniak během chaosu postřelil. Jeden z mužů sdělil, že jeho žena byla jednou z cestujících v autobuse. Vrah podle ní vypadal, že je duševně nemocný. Starosta Atlanty Andre Dickens poté uvedl, že Greer byl v minulosti 19krát zatčen, mimo jiné za držení střelné zbraně.

„Dnešek byl velmi aktivním dnem, ale aby bylo jasno, mluvíme o násilí páchaném střelnými zbraněmi, které je důsledkem toho, že příliš mnoho lidí má v rukou zbraně,“ řekl Dickens, informuje deník abc NEWS.

Zdroj: New York Post, abc NEWS