Malý Dominik se narodil s desítkami skvrn na těle a měl umřít. Takhle vypadá dnes

Přidat na Seznam.cz

Kanada – Žena jménem Meagan Wightová (35) z Alberty se na Instagramu pyšní fotkami svého syna Dominika. Když se nyní tříletý chlapec narodil, jeho životní začátky nebyly vůbec jednoduché. Ale ten chlapeček byl opravdu zázračné dítě!

Podle deníku Tag24 bylo Meagan Wightové 32 let, když čekala Dominika. Nebylo jí dobře, trpěla nevolností, těhotenskou cukrovkou a ischiasem. V únoru 2018 začala ve 32. týdnu těhotenství náhle předčasně rodit. Do té doby ji lékaři vždy ujišťovali, že je s dítětem vše v pořádku.

V nemocnici byli rozrušená Meagan a její manžel Jarrod okamžitě převezeni na porodní sál. „Můj syn se narodil akutním císařským řezem. Když jsem se na něj poprvé podívala, viděla jsem, že je modrý a na kůži má červené skvrny. „Neplakal,“ řekla. „Myslela jsem si to nejhorší, ale pak se ozval slabý pláč.“

Kojenec byl okamžitě převezen na novorozeneckou jednotku intenzivní péče. Ultrazvukové vyšetření odhalilo světlou skvrnu na játrech a ukázalo, že má zvětšené srdce. Jen o několik hodin později ho postihla mrtvice.

Vzácná choroba

Dominik trpěl arteriovenózní malformací. Jedná se o vrozenou vadu cév, při které jsou tepny přímo napojeny na žíly. Kapiláry, které se normálně nacházejí mezi nimi, chybí. Postižení lidé jsou náchylní ke krvácení a prasknutí cév. V Dominikově případě byly postiženy cévy v játrech a mozku, což způsobilo mrtvici. Okamžitě byl operován. Lékaři varovali rodiče, že stav jejich syna je kritický.

A tak se rozhodli, že čas strávený se synem využijí co nejlépe. Před dalším rozhodnutím, které museli učinit, nechali Dominika pokřtít.

Chlapec měl zemřít

Lékaři zasadili Meagan a Jarrodovi zdrcující ránu. Varovali je před chmurnou situací, že se jejich dítě po operaci možná nikdy neprobudí. A kdyby ano, mohl by mít mentální poruchy, být slepý a hluchý. Manželům doporučili, aby se rozhodli pro paliativní péči o své dítě. „Měla jsem pocit, že z místnosti vyprchal všechen vzduch,“ řekla Meagan.

Wightsovi se rozhodli zvolit nejtěžší cestu svého života a přizpůsobili se Dominikově omezené délce života. „Mluvili jsme o tom, co by se stalo, kdyby zemřel, a jak bychom to řešili.“

Malý chlapec bojoval dál

Lékaři byli ohromeni jeho pokrokem a začali Dominika znovu léčit. Odborníci manželům sdělili, že červené skvrny na Dominikově těle jsou normální mateřská znaménka, která nejsou nebezpečná a představují samostatný zdravotní problém.

Meagan řekla, že si cizí lidé mysleli, že Dominik má neštovice nebo spalničky. Většina lidí byla jen zvědavá, ale velmi uctivá, řekla. Vždycky doufala, že skvrny zmizí, aby jejího miláčka nikdo netýral.

Zdroj: tag24.de