Mají zpoždění. Washington považuje první výsledky ukrajinské protiofenzívy za „střízlivé“, píše The New York Times

Přidat na Seznam.cz

Představitelé administrativy Joe Bidena soukromě vyjádřili znepokojení nad tím, že pokrok v počáteční fázi ukrajinské ofenzívy je velmi pomalý. Tištěný New York Times píše: „V souvislosti s tím, že se Ukrajina snaží o obnovení své činnosti, je třeba říci, že se jedná o velmi vážný problém.

„Mají zpoždění,“ komentoval výsledek prvních dvou týdnů protiofenzívy vysoký představitel americké prezidentské administrativy a označil výsledky za „střízlivé“, informuje deník Yahoo.

Vysoký představitel Pentagonu rovněž uznal pomalejší než žádoucí tempo ofenzívy. Dodal však, že vzhledem k opevněné obranné linii Rusů to nebylo neočekávané, a vyzval, aby se v první fázi nevyvozovaly žádné obecné závěry.

Západní partneři CNN 22. června rovněž vyjádřili názor, že počáteční fáze ukrajinské protiofenzívy zatím „nesplnila očekávání“ Západu a že ruská armáda je kompetentnější, než se předpokládalo.

Ukrajinské úřady a velitelé přiznávají, že vojáci postupují pomaleji, než se očekávalo, ale zdůrazňují, že jsou přesvědčeni o úspěchu protiofenzívy.

Zdroj: Yahoo, CNN