„Londýn se obrátí v prach, pokud dodá rakety Ukrajině“, vyhrožoval opět Putinův vrchní propagandista Solovjov

Přidat na Seznam.cz

Během vysílání pořadu v ruské státní televizi se propagandisté Kremlu pustily do vyhrůžek vůči západním zemím. Vladimir Solovjov pohrozil jaderným úderem, pokud Spojené království dodá rakety Storm Shadow na Ukrajinu, píše deník The Sun.

Tyto výhrůžky byly součástí nočního pořadu věnovaného pro-válečné diskusi v ruské státní televizi Russia 1, který moderuje známý Putinův propagandista Vladimir Solovjov.

Ve včerejším pořadu se diskutovalo o zprávě, podle níž Kyjev prohlásil, že by použil rakety Storm Shadow, pokud by je Velká Británie byla ochotna poskytnout. Tyto zbraně delšího doletu od západních spojenců dosahují rychlosti až 600 km/h a mohli by Ukrajině umožnily přenést boj do oblastí okupovaných Ruskem.

V jednu chvíli moderátor Solovjov zvedl ruku, jako by chtěl zaříkávat, pak se zadíval do kamery a řekl: „Londýn se promění v prach! V prach.“

Ústní projev moderátora, jehož tvář se zkřivila vztekem, pak přešel do angličtiny a začal křičet: „Shořte v pekle!“

Poté, co Německo nakonec souhlasilo s vysláním tanků, Solovjov a další kremelští propagandisté nezapomněli pohrozit jadernými údery i dalším západním zemím, uvedl deník Daily mail.

Podle Solovjova je čas vyslat jasný a rozhodný signál, že Německo nyní považují za přímou stranu konfliktu, což oživuje vzpomínky na druhou světovou válku.

Zdroj: The Sun, Daily mail