Lev napadl v japonském safari svého ošetřovatele. Muž svým zraněním podlehl

Přidat na Seznam.cz

Japonsko – Tragická událost postihla japonský Tohoku Safari Park. 53letý ošetřovatel Kenichi Kato byl napaden lvem do krku, když se jej snažil nakrmit. Bohužel zapomněl zamknout dveře klece a to se mu stalo osudným, informuje deník The Asahi Shimbun a NDTV.

Celá nešťastná nehoda se stala 28. září. V době krmení ošetřovatel vypustil lva z volného výběhu do klece, kde se svým spolupracovníkem kočku krmil. Ošetřovatelé a lvi nikdy nepřicházejí do přímého kontaktu. V tomto případě však došlo k fatální chybě. Dveře klece, která by měla být zavřená, zůstaly otevřené. Muž byl s největší pravděpodobností vtažen lvicí do klece, kde byl napaden.

Záchranná služba přijala telefonát, že v zoo se nachází ošetřovatel v bezvědomí. Muž byl nalezen ve výběhu a krvácel z krku, proto jej převezli v nemocnici ve Fukušimě. O hodinu později bohužel svým zraněním podlehl.

Zkušený ošetřovatel přitom pracoval v oblíbené zoologické zahradě 27 let. Během té doby tak krmil šelmy nesčetněkrát. Není tak jisté, kdo v této věci pochybil. V souvislosti s touto tragickou nehodou se vedení zoo rozhodlo, že na nějakou dobu bude safari zavřené, dokud se nezlepší bezpečnostní opatření.

Zdroj: The Asahi Shimbun, NDTV