Legie Ruska, která způsobila rozruch v Belgorodu, nabízí Wagnerovcům, aby se k nim připojili v pochodu na Moskvu

Přidat na Seznam.cz

Vojáci Ruského dobrovolnického sboru (RDC), kteří bojují na straně Ukrajiny, nahráli videopozdrav žoldákům Wagnerovy skupiny a nabídli jim, ať přejdou na jejich stranu tím, že zorganizují nový pochod na Moskvu. Výzva RDC byla zveřejněna na jeho telegramovém kanálu, uvádí deník UNN a SMI.

„Obracíme se na bojovníky Wagnerovy skupiny, pro které mají slova věrnost a čest stále smysl a význam. Navzdory všemu byli včera cynicky popraveni vaši velitelé a otec zakladatel. To, že byli zabiti na příkaz představitelů nejvyšších pater ruské vlády, je každému jasné. Proto máte nyní těžkou, ale zcela logickou volbu: buď se přidat k ruskému ministerstvu obrany ve službách vrahů vašich velitelů, nebo si zachovat čest a pomstít se jejich katům tím, že se přidáte na stranu Ukrajiny,“ uvádí se v prohlášení RDC.

Poznamenává se, že Wagnerovcům, kteří nespáchali válečné zločiny na území Ukrajiny, se nabízí vstup do RDC.

„Nabízíme vám, abyste skoncovali s tímto krvavým mlýnkem na maso, a znovu pochodovali na Moskvu, ale tentokrát se nezastavili 200 km od moskevského okruhu, ale šli až do konce,“ řekl jeden z bojovníků RDC.

V případě dobrovolného přechodu na stranu Ukrajiny mají Wagnerovci zaručeno bezpečí a slušné podmínky.

Ve středu 23. srpna večer ve 20:00 oznámilo ruské ministerstvo pro mimořádné situace, že v ruské Tverské oblasti havarovalo soukromé letadlo se 7 cestujícími a 3 členy posádky na palubě, kteří všichni zahynuli.

V Rusku se začaly objevovat rozporuplné informace o identifikaci těl Prigožina a Utkina

Ruská agentura Rosaviatsia zahájila vyšetřování havárie letadla. Podle seznamu cestujících bylo mezi nimi i jméno Jevgenije Prigožina.

Následně ruská média informovala, že zakladatel průmyslové společnosti Wagner Jevgenij Prygožin a jeho pravá ruka Dmitrij Utkin zahynuli při leteckém neštěstí v ruské Tverské oblasti.

Zdroj: UNN, SMI