Legendární fotbalista Pele byl hospitalizován po léčbě rakoviny

Přidat na Seznam.cz

Brazilská fotbalová legenda Pele byl hospitalizován v souvislosti s bojem proti rakovině, uvedla ve středu jeho dcera na sociálních sítích a dodala, že se nejednalo o „žádné překvapení ani mimořádnou událost“, informuje deník Barrons.

Příspěvek dcery na Instagramu přišel poté, co se rozšířily zprávy, že Pele byl přijat do nemocnice Alberta Einsteina s „otoky“ a podstupuje několik testů pro důkladnější posouzení jeho zdravotních problémů.

„Dnes se v médiích objevila spousta poplašných zpráv ohledně zdravotního stavu mého táty. Je v nemocnici a upravují mu léky,“ napsal dcera Kely Nascimento. „Neexistuje žádná hrozivá předpověď.“ Budu tam na Nový rok a slibuji, že zveřejním nějaké fotografie.“

Dvaaosmdesátiletému otci byl v září 2021 odstraněn nádor z tlustého střeva a od té doby se pravidelně léčí v nemocnici, potvrdil smutnou zprávu také deník Daily Mail.

Po lékařském zhodnocení byl pacient převezen na společný pokoj, bez nutnosti přijetí na polointenzivní jednotku nebo JIP. Bývalý hráč je pod plnou kontrolou životních funkcí a ve stabilním klinickém stavu.

Zdroj: Barrons, Daily Mail