Legenda rallye a hvězda YouTube Ken Block, zemřel při nehodě na sněžném skútru

Přidat na Seznam.cz

Profesionální jezdec rallye Ken Block, který se později stal senzací internetu svými odvážnými kousky za volantem, zemřel ve věku 55 let po nehodě na sněžném skútru, informoval deník Daily Mail.

„S hlubokou lítostí můžeme potvrdit, že Ken Block v pondělí zemřel při nehodě na sněžném skútru,“ uvedl jeho tým Hoonigan Racing v prohlášení na Instagramu. Block zveřejnil na svém Instagramu fotografie, na kterých jede v hustém sněhu.

K nehodě došlo v okrese Wasatch v USA a úřad šerifa uvedl, že Block jel na strmém svahu, když se sněžný skútr převrátil a dopadl na něj. V důsledku vážných zranění na místě podlehl, píše deník Telegraph. Podle policie jel Ken ve skupině, ale v době nehody byl sám.

Block zahájil svou kariéru v rallye v roce 2005 a byl vyhlášen nováčkem roku v mistrovství Rallye America. Získal několik medailí v rallycrossu na X Games. Kromě svých sportovních ocenění byl senzací na YouTube, která se proslavila videí Gymkhana, ve kterých předváděl triky za volantem. Jeho kanál na YouTube má téměř 2 miliony odběratelů.

Zdroj: Daily Mail., Telegraph,