Ledadlo Airbus letící z Mallorky uvízlo v krupobití a muselo přistát naslepo. Roztříštěná okna a příď trupu

Přidat na Seznam.cz

Okna kokpitu rozbitá, příď trupu utržená – Airbus A320 zastihlo krupobití nedaleko Vídně. Pilotům se přesto podařilo bezpečně přistát.

Airbus A320 letecké společnosti Austrian Airlines byl téměř v cíli, když došlo k nehodě. V blízkosti letiště Vídeň-Schwechat se let OS434 v neděli odpoledne ve výšce asi 6000 metrů dostal do krupobití, informuje deník Spiegel.

Nad městečkem Hartberg kroupy roztříštily vnější vrstvu oken kokpitu. Utrhnutá byla také příď trupu A320 s meteorologickým radarem za ním. Vzhledem k tomu, že okna se skládají z několika vrstev, nedošlo ke ztrátě tlaku v letadle.

Nicméně vzhledem ke škodám bylo vyvoláno tísňové volání Mayday. Pilotům se podařilo s letadlem bezpečně přistát i přes silnou překážku ve výhledu přes rozbitá okna. Nikdo nebyl zraněn.

Airbus vzlétl z Palmy de Mallorca a měl přistát ve Vídni v 17:40. Nakonec přistál jen s pětiminutovým zpožděním. Krupobití nebylo pro posádku v kokpitu na meteorologickém radaru viditelné, řekla mluvčí Austrian Airlines leteckému časopisu Austrian Wings.

Podle mluvčí Austrian Airlines zatím není možné říci, jak vysoké jsou celkové škody a jak dlouho bude Airbus A320 mimo provoz. Škody se budou pravděpodobně pohybovat v šestimístném rozsahu.

Zdroj: Spiegel, Austrian Wings