Lavrov promluvil o nové koncepci ruské zahraniční politiky

Přidat na Seznam.cz

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov uvedl, že aktualizovaná koncepce ruské zahraniční politiky bude zaměřena na potřebu ukončit monopol Západu. Podle Lavrova Západ potlačuje suverenitu Ruska a zároveň brání vzniku nových světových center ve světě, píše deník Tellerreport.

V jednom ze svých projevů znovu obvinil Západ, právě z toho, že využívá Ukrajinu stylem „rusofobní vojenské předmostí“. Lavrov je toho názoru, že západní politika v tomto ohledu dosáhla stádia, ze kterého „není návratu“. Dále zmínil porušení údajných závazků zemí ze Západu o tom, že se NATO nebude rozšiřovat dál směrem k východu.

Je tomu téměř rok, co Rusko zahájilo invazi na Ukrajinu, která má za následek rozpoutání jednoho z nejkrvavějších konfliktů, jež se odehrál v Evropě od druhé světové války. Moskva dala válce na Ukrajině název ,,speciální operace“, přičemž je cíl jasný, a to demilitarizace a denacifikace sousední země a také pojistku bezpečnosti Ruska před údajnou rozpínavostí NATO. Kyjev reagoval na ruskou invazi podáním přihlášky do Evropské unie a NATO.

Zdroj: tellerreport, txtreport