Ladislav Vrabel je vyšetřován policií. Označil vládu za fašisty, kteří chtějí bombardovat Rusko jadernými náložemi

Přidat na Seznam.cz

Organizátor protivládních demonstrací ve svém novém videu tvrdí, že vláda chce bombardovat Ruskou federaci jadernými hlavicemi vypuštěnými z českých stíhaček. Videem se již zabývá Policie ČR s podezřením za šíření poplašné zprávy.

Podle Vrabela naše vláda projevuje jasné fašistické prvky, když jedinou věc, kterou chtějí udělat je, bombardovat Rusko jadernými hlavicemi ze stíhaček. Jako hlavního strůjce této teorie označil ministryni obrany Janu Černochovou. Za šíření poplašné zprávy hrozí Vrabelovi až osm let vězení.

„Seďte na gauči a užijte si posledních pár měsíců života. Naše vláda chce útočit na Ruskou federaci jadernými hlavicemi ze stíhaček. A Ruská federace pak bude útok opakovat a pošle jaderné hlavice na Českou republiku,“ upozorňuje Vrabel na údajné plány Ministerstva obrany ČR.

Podle Policie ČR již na Vrábela někdo podal trestní oznámení, kterým se budou zabývat. Dále se budou videem zabývat i na základě vlastních poznatků upozorňuje server Lidovky.cz.

Za fašistické prvky Vrabel považuje to, že Česká vláda označila Ruskou federaci za teroristický stát kvůli útokům na civilní obyvatelstvo Ukrajiny. Zároveň za viníky této války přímo označuje českou vládu a NATO.

Podle vojenských expertů je toto tvrzení absolutně nereálné, dodává web Parlamentnílisty.cz. Česká armáda totiž jadernými zbraněmi nedisponuje. Ve výzbroji naší armády nejsou ani bombardovací letadla, která by byla schopna nést jaderné hlavice.

Zdroj: Lidovky.cz, Parlamentnilisty.cz, redakce