Krvelačný Kadyrov unáší ukrajinské děti. Buduje dětskou armádu

Přidat na Seznam.cz

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov se delší dobu zaměřuje na únosy ukrajinských dětí a mladistvých, aby jim poskytl patřičný výcvik a mohl je zařadit do svých bojových jednotek.

V listopadu se objevily první informace o tom, že z Ukrajiny jsou násilně odváděny děti a mladiství. Jsou odvlečeny do Čečenska na převýchovu. Podle Kadyrova jsou sociálně narušené a potřebují absolvovat vojensko-vlastenecký výcvik.

V čečenských jednotkách se jim dostává vojenský dril, kde se učí zacházet se zbraní a pochodovat ve vojenském uskupení. Podle rádia Svobodná Evropa je zřejmé, že Kadyrov pracuje na posilnění své dětské armády. Zároveň plánuje otevření dalších deseti výcvikových táborů na ruském území.

Nyní je to dětská armáda, ale je potřeba mít na paměti, že z nyní teenagerů budou za dva roky bojeschopní vojáci a do války se můžou hlásit jako dobrovolníci, kteří ovšem mají za sebou drsný vojenský výcvik.

Polovojenské dětské tábory jsou v Čečensku od roku 2017, informuje The Guardian. Program má za úkol předávat duchovní, kulturní a vlastenecké hodnoty dětem od dvanácti let.

Čečenský diktátor poslal do válečné zóny i své vlastní děti a byl patřičně hrdý, když mu jako trofej přivedli několik ukrajinských válečných zajatců.

Zdroj: Rádio Svobodná Evropa, The Guardian