Krvavý únor, ruské ztráty jsou nejvyšší za celou válku

Přidat na Seznam.cz

Podle údajů umírá tento měsíc na Ukrajině více ruských vojáků než kdykoli od začátku invaze. Podle ukrajinských statistik zemřelo v únoru každý den v průměru 824 ruských vojáků. Na tyto údaje upozornilo britské ministerstvo obrany a jsou podle něj pravděpodobně přesné, píše deník Daily Mail.

V červnu činil průměr padlých Rusů 172, zatímco v listopadu se zvýšil na 559. Počet mrtvých v roce 2023 je zatím trvale vyšší a nyní je téměř čtyřikrát vyšší než loni v létě. Britské Ministerstvo obrany zdůraznilo, že vysokou úmrtností trpí i ukrajinské síly. Katastrofální ztráty Rusů má na svědomí jejich špatná taktika.

Insitut pro studiium války (ISW) poukazuje ve své zprávě na taktické neúspěchy ruských sil v okolí Vuhledaru v Doněcké oblasti. Ty skončily pro Rusy masivními ztrátami a oslabily přesvědčení ultranacionalistické komunity, že jejich síly jsou schopny vůbec schopny zahájit rozhodující útočnou operaci.

Ruská ofenziva s cílem dobýt Vuhledar pravděpodobně vyvrcholila, což tvrdí ruská odborná komunita v reakci na virální záběry, na nichž ukrajinské síly ničí neuspořádanou kolonu ruských mechanizovaných sil v oblasti Vuhledaru. Ruští milblogeři se záběrů chopili, aby kritizovali ruské vojenské velení za to, že opakuje stejná selhání, která ruskou armádu trápí po celou dobu války na Ukrajině, přičemž jeden z prominentních milblogerů tvrdí, že takové incidenty ilustrují, že ruská armáda není schopna vést ofenzivu podél celé doněcké fronty a trpí obrovskými ztrátami, uzavírá ISW.

Zdroje: ISW, dailymail.co.uk