Kritika Petra Pavla za neplnění předvolebních slibů. Prezident zatím neotevřel hrad, policisté dále kontrolují

Přidat na Seznam.cz

Předseda hnutí ANO v Praze a zastupitel Prahy a Prahy 11 Ondřej Prokop zkritizoval prezidenta Petra Pavla na Twitteru. Vadilo mu, že prezident neotevřel Pražský hrad veřejnosti.

Volný vstup do areálu Pražského hradu není možný kvůli policejní kontrole. Petr Pavel však v listopadu 2022 slíbil, že Pražský hrad otevře pro veřejnost, uvádí zpravodajská organizace Kverulant.

„Situace se nezměnila a Kverulant o tom, že zbytečné kontroly pokračují, natočil reportáž,“ napsal server a dodal, že nesplnění Pavlova slibu je zklamání. A to prý hlavně kvůli tomu, že si čerstvě zvolený prezident našel čas na to, aby v Poděbradech zahájil motorkářskou sezonu.

„Prezident slíbil otevření Pražského hradu veřejnosti. Zatím to ale vypadá jako další nesplněný volební slib,“ napsal předseda hnutí ANO v Praze Ondřej Prokop. „Ostatně se asi inspiroval u pětikoalice,“ rýpnul si do svých politických soupeřů.

Zároveň politik obvinil Pavla z toho, že místo aby plnil své sliby, tak raději otevíral motorkářskou sezonu v Poděbradech.

Zdroje: Ondřej Prokop, Kverulant