Kouř nad Kremlem: Záběry ukazují následky útoku ukrajinských dronů na Moskvu. Šlo o atentát na Putina, uvádí Rusové

Přidat na Seznam.cz

Kyjev se pokusil o útok dronem na ruského diktátora, útok však byl odražen, uvádí ruská státní tisková agentura TASS s odvoláním na kremelské představitele. Ruská armáda a speciální služby zneškodnily dva bezpilotní letouny. Nedošlo k žádným ztrátám na životech.

Kreml označil incident za plánovaný teroristický útok a pokus o atentát na ruského prezidenta. Hrozí odvetnými opatřeními vůči Ukrajině. K útoku došlo jen několik dní před hlavní ruskou přehlídkou ke Dni vítězství na Rudém náměstí.

Rusové se obávají, že právě tuto slavnostní událost mohou narušit útoky ukrajinských dronů. Nezávislá ruská média minulý týden informovala, že pracovníci komunálních služeb dostali příkaz hlídkovat v ulicích Moskvy a hledat před touto událostí případné bomby nebo drony, uvádí server Daily Beast.

„V noci na dnešek se v oblasti Kremlu ozvaly dva výbuchy,“ uvádí zpravodajské médium SOTA s odvoláním na místní obyvatele. Tvrdí také, že obyvatelé nábřežního domu viděli po explozích jiskry na obloze a lidi se světly u kremelské zdi.

SOTA také zveřejnilo video z útoku. Exploze zasáhla přímo kupoli s vlajkou, záběry ukazují oheň a spálenou střechu.

Zdroje: TASS SOTA, redakce, Daily Beast